hra Nouzový stav

Nouzový stav skončil. Život se pomalu vrací k normálu. Najednou je zase možné zajít do kina. Potkat se s přáteli na kus řeči. Navštívit Evropský den jazyků.

Jenomže brzy zjistíte, že na film se nemůžete soustředit. Stěží si vybavujete některá slova, takže ucelený kus řeči dáte dohromady jen s obtížemi. A tak nějak jste úplně zapomněli, proč že jste na EDJ vlastně vůbec chodili. Vaše kognitivní schopnosti se v nouzovém stavu zjevně nacházejí pořád. Co s tím? Dokážete vystoupit z kognitivní mlhy a vzpomenout si, jaký je účel Vaší návštěvy?

Zatímco během EDJ 2019 pomáhali návštěvníci únikové hry Poslední mluvčí zachránit cizí jazyk, příběh hry Nouzový stav se zaměřuje na rehabilitaci vlastních kognitivních schopností. Pojem  kognitivní mlhy (brain fog) označuje sadu možných následků onemocnění covid-19, projevující se zhoršením kognitivních schopností: nejasností myšlení, poruchami paměti a pozornosti. Cílem hry je z tohoto stavu “uniknout”. Jednotlivé úlohy jsou koncipované tak, aby účastníkům pomohly vystoupit nejen ze simulované, ale i případné reálně prožívané kognitivní mlhy. 

Hry je možné se zúčastnit individuálně nebo ve skupině. Potřeba je vždy alespoň jeden mobilní telefon s přístupem k internetu. 

Instrukce a QR kód k zahájení hry obdržíte na místě – v infocentru Kampusu Hybernská – 30. 9. od 16:00 do 20:00.